Z życia jednostki

Policjanci z Oddziału zwycięzyli w turnieju ,,Patrol Roku 2014" !!!

Znamy już zwycięzców wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2014”. W szranki stanęło 39 par patrolowych, reprezentujących wszystkie jednostki naszego garnizonu. Z dumą i radością informujemy, że najlepsi okazali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach !!!

Reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych policji oraz oddziału i samodzielnych pododdziałów prewencji województwa śląskiego, rywalizowali przez ostatnie dwa dni w obiektach katowickiej szkoły policji w turnieju par patrolowych. W pierwszym dniu policjanci  rywalizowali na torze przeszkód oraz  rozwiązywali test wiedzy.  W drugim natomiast stróże prawa konkurowali w technikach obezwładniania osób oraz w strzelaniu.

Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji wyłoniono trzy zwycięskie pary. Pierwsze miejsce na podium zajęli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach – post. Szymon Jaworski i post. Dawid Skupień z Kompanii Prewencji VI. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach – st. post. Adam Nowrot i st. post. Marcin Dziadczyk. Na trzecim stopniu podium stanęli stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim – post. Bartosz Kowalewski i post. Sebastian Brudny. Wśród 39 par bardzo dobre, 10 miejsce zajęła także druga para z OPP w Katowicach st.post. Siwiec i post. Zbylut z Kompanii Prewencji III.

Puchary, nagrody pieniężne oraz cenne nagrody rzeczowe wręczali Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach Dariusz Kowalski, Dowódca SPAP w Katowicach mł. insp. Grzegorz Mucha, w imieniu Wojewody Śląskiego- Grzegorz Kamieniowski, Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Rafał Porc, Prezydent Miasta Zawiercie Ryszard Mach.

Zwycięskie pary patrolowe będą reprezentować nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 24 - 26 września br. w Szkole Policji w Słupsku.

 

Więcej zdjęć i film możesz zobaczyć tutaj

 

Źródło: KWP Katowice