Oddział Prewencji Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. POLICJANCI CZUWALI NAD BEZPIECZEŃSTWEM PODCZAS FINAŁU PUCHARU POLSKI

  Na stadionie Arena Lublin odbył się finałowy mecz Pucharu Polski w piłce nożnej. Spotkanie rozegrane zostało pomiędzy Cracovią i Lechią Gdańsk. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców miasta. Finał przebiegł bezpiecznie.

 2. Pamiętamy o dzieciach funkcjonariuszy

  W Dniu Dziecka zarówno te duże, jak i małe dzieci czekają na prezenty i życzenia. W tym dniu nie może zabraknąć uśmiechu. O tegorocznym święcie Borysa pamiętali policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji Policji, którzy postanowili wręczyć chłopcu policyjną maskotkię i torbę ze słodkościami. Na ręce mamy Borysa przekazali natomiast pamiątkową tablicę i fotoksiążkę poświęconą pamięci taty - sierż. Klaudiusza Siedlaczka.

 3. POLICJANCI POSZUKUJĄ 76-LATKA Z LYSEK

  Kilkudziesięciu policjantów, policyjne drony, przewodnicy z psami tropiącymi, strażacy oraz mieszkańcy biorą udział w poszukiwaniach zaginionego 76-letniego mieszkańca Lysek. Alfred Bierza wyszedł w poniedziałek z domu przy ulicy Kamionki i do chwili obecnej nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z Policją.

 4. Hala sportowa OPP w Katowicach ponownie otwarta

  Po 3 miesiącach zakończył się remont hali sportowej im. podkomisarza Tadeusza Bartosika, znajdującej się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Prace remontowe objęły m.in. wymianę wyeksploatowanej nawierzchni hali, a także remont szatni, węzłów sanitarnych i korytarzy. Od dzisiaj policjanci mogą już w pełni korzystać ze zmodernizowanego obiektu.

 5. Zmarł sierż. Klaudiusz Siedlaczek - policjant z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że nagle w szpitalu zmarł sierż. Klaudiusz Siedlaczek - policjant Kompanii Prewencji IV OPP w Katowicach. Osierocił 2 letnie dziecko. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym kondolencje, wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci, w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji, składa insp. Rafał Stanek - Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

 6. ŚWIĘTO POLICJI W KATOWICKIM ODDZIALE PREWENCJI

  Mundurowi z oddziału prewencji i katowiccy antyterroryści wspólnie uczcili 98. rocznicę powstania Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, który wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obchody uświetnili Komendanci i Dowódcy wybranych jednostek naszego garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz reprezentanci instytucji współpracujących z Policją.

 7. Policjant po służbie zatrzymał agresywnych sprawców kradzieży

  Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dowiódł tego funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który podczas pobytu z rodziną w dąbrowskim centrum handlowym, zatrzymał dwóch agresywnych sprawców kradzieży.

 8. Uroczyste pożegnanie z mundurem w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach stróże prawa pożegnali rozstających się z mundurem po 27 latach służby podinspektora Wojciecha Kubika i aspiranta sztabowego Piotra Kierca. Podziękowania za służbę i życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym złożył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz kierownictwo OPP, komendanci, naczelnicy jednostek policji garnizonu śląskiego, a także przedstawiciele związków zawodowych.

 9. Kompania honorowa garnizonu śląskiego

  Kompania honorowa garnizonu śląskiego funkcjonuje na bazie policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Działając wspólnie z Orkiestrą Reprezentacyjną KWP w Katowicach godnie reprezentuje Policję województwa śląskiego na uroczystościach o charakterze państwowym, policyjnym, patriotycznym i religijnym, umacniając pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie.

 10. Zaczęło się od kontroli drogowej...

  Służba w policji jest nieustannie związana z narażeniem życia i zdrowia tych, którzy wykonują swoje codzienne obowiązki. Poza niebezpieczeństwami, które są wpisane w ryzyko zawodowe, zdarzają się również sytuacje bardzo nieprzewidywalne, a nawet i zabawne. Z dość niecodzienną interwencją mieli ostatnio do czynienia policjanci katowickiego oddziału prewencji...