Oddział Prewencji Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. Będąc na zakupach zatrzymał sklepowego złodzieja

  To już kolejny policjant z katowickiego oddziału prewencji, który udowodnił, że służba w Policji nie ma ram czasowych i dni wolnych. Gdy przyjechał na zakupy do jednego z chorzowskich dyskontów i zobaczył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, nie wahał się ani chwili z podjęciem interwencji.

 2. 23 ZATRZYMANYCH PSEUDOKIBICÓW PO MECZU POLONIA BYTOM – RUCH CHORZÓW

  Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz III ligi piłki nożnej w Bytomiu nie dopuścili do eskalacji aktów chuligaństwa i agresywnych zachowań pseudokibiców. Mundurowi zatrzymali 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom, którzy brali czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich dopuściła się czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia. Ponadto dwaj mieszkańcy Chorzowa napadli na kibica Polonii Bytom.

 3. Policjant z sylwetką na medal

  W ubiegłą niedzielę w Siedlcach odbyły się „VI Mistrzostwa Polski Federacji IBFF & WPF w Kulturystyce i Fitness”. Sierżant sztabowy Filip Kołakowski z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pokazał się z bardzo dobrej strony i wywalczył dwa srebrne medale. Serdecznie gratulujemy!

 4. POLICJANCI ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO W KATOWICACH

  Policjanci zabezpieczali przemarsz uczestników "Marszu Równości", który w minioną sobotę przeszedł ulicami Katowic. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko osób biorących udział w imprezie, ale również mieszkańców stolicy Śląska. Podczas marszu nie doszło do żadnych incydentów pomimo, że zgłoszonych było 5 kontrmanifestacji.

 5. Awanse i odznaczenia w komendzie wojewódzkiej

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń. Policjanci i pracownicy cywilni odebrali je z rąk Wojewody Śląskiego Piotra Litwy i Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka. Nominacje na wyższe stopnie odebrało 98 mundurowych.

 6. KADRA DOWÓDCZA ODDZIAŁÓW PREWENCJI POLICJI

  Przedstawiciele średniej kadry dowódczej Oddziałów Prewencji Policji i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji doskonalą swoje umiejętności w słupskiej Szkole Policji. Tylko w tej placówce w kraju realizowane są szkolenia dla tych formacji prewencyjnych.

 7. Kompania honorowa garnizonu śląskiego

  Kompania honorowa garnizonu śląskiego funkcjonuje na bazie policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Działając wspólnie z Orkiestrą Reprezentacyjną KWP w Katowicach godnie reprezentuje Policję województwa śląskiego na uroczystościach o charakterze państwowym, policyjnym, patriotycznym i religijnym, umacniając pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie.

 8. Kto będzie najlepszy? "I Zawody Sprawnościowe o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach"

  W katowickim oddziale prewencji policji rozpoczęły się pierwsze w historii jednostki zawody sprawnościowe o puchar Dowódcy OPP w Katowicach. W rywalizacji stanęło 6 kompanii oraz Kompania Wzmocnienia. Zawody mają na celu podnoszenie sprawności fizycznej mundurowych oraz kształtowanie współpracy zespołowej w duchu sportowej rywalizacji. Jak dotąd w zmaganiach prowadzi kompania wzmocnienia dowodzona przez nadkom. Mariusza Kajdę i nadkom. Waldemara Wierzyckiego. Finał zawodów odbędzie się 18 maja.

 9. ŚWIĘTO POLICJI W KATOWICKIM ODDZIALE PREWENCJI

  Mundurowi z oddziału prewencji i katowiccy antyterroryści wspólnie uczcili 98. rocznicę powstania Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, który wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obchody uświetnili Komendanci i Dowódcy wybranych jednostek naszego garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz reprezentanci instytucji współpracujących z Policją.

 10. UTONIĘCIE NA AKWENIE POGORIA IV

  W minioną sobotę, podczas kąpieli w zbiorniku wodnym "Pogoria IV", utonął 51-letni mężczyzna. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.