Wiadomości

Oddział Prewencji w Katowicach wspiera akcję dla Wojtusia

Policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji Policji w Katowicach włączyli się w akcję wspierającą chłopca chorego na SMA #GaszynChallenge, przyjęli wezwanie do pomocy z zawierciańskiej Komendy, zrobili po 10 pompek, wsparli zbiórkę dla chłopca i zaprosili do wsparcia trzy kolejne jednostki Policji. Teraz następne 48 godzin należy do SPPP Bielsko-Biała, SPPP Częstochowa i SPKP Katowice oraz do wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach otrzymali nominację od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Wyzwanie zainicjowane zostało przez strażaków z Gaszyna, a jego zasady są bardzo proste. Wystarczy zrobić 10 pompek, a także wspomóc minimalną kwotą 5 złotych zbiórkę dla chłopca. Akcję można wesprzeć również bez fizycznego udziału, wtedy jednak minimalna kwota wpłaty to 10 zł. Ukończone wyzwanie upoważnia do nominowania trzech kolejnych podmiotów, które w przeciągu 48 godzin wykonają zadanie. Akcja ma na celu przede wszystkim wsparcie kosztownego leczenia małego mieszkańca Galewic, ale także promocję zdrowego stylu życia.

Do wykonania fizycznej części zadania zgłosili się policjanci z Kompanii Prewencji I, którzy wielokrotnie włączali się już w akcje na rzecz niesienia pomocy osobom potrzebującym i chorym. W niedzielę wykonali zadanie. W zbiórkę pieniędzy włączyli się wszyscy funkcjonariusze jednostki.

Do dalszej pomocy nominowali zostali:  Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach.

Wierzymy, że uda się zebrać potrzebną kwotę, dzięki której uda się zrealizować leczenie chłopca!

W pomoc może włączyć się każdy. Do zebrania potrzebnej kwoty pozostało już naprawdę niewiele.

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

https://www.siepomaga.pl/wojtus

Ładowanie odtwarzacza...