Ślubowanie nowych policjantów - Z życia jednostki - Oddział Prewencji Policji w Katowicach

Z życia jednostki

Ślubowanie nowych policjantów

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 20 stróżów prawa. Ślubowanie przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w katowickim oddziale prewencji. Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz. W uroczystości udział również wzięli: Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach inspektor Anna Rosół, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach młodszy inspektor Rafał Stanek, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego  NSZZ Policjantów aspirant sztabowy Dariusz Kowalski, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.
Szef śląskiego garnizonu nadinspektor Krzysztof Jarosz w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych oraz podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Nowym policjantom życzył sukcesów podczas nauki, a także w późniejszej służbie. Już za kilka dni policjanci, odbędą półroczne szkolenie w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą oni Oddział Prewencji Policji w Katowicach.

Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: KWP Katowice