Z życia jednostki

Sukcesy w Wojewódzkich Mistrzostwa Policji w Karate oraz w Judo

Wczoraj odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Karate oraz w Judo zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W mistrzostwach wzięło udział łącznie 43 zawodników. Patronat nad imprezą objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Karate oraz w Judo. Do rywalizacji stanęło 43 zawodników reprezentujących komendę wojewódzką, szkołę policji, oddziały i pododdziały prewencji oraz jednostki miejskie i powiatowe naszego województwa.

Dyplomy i medale, w imieniu Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, wręczył Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Mirosław Kolasa wraz z Zastępcą Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł.insp. Tomaszem Ziółkowskim.

Mł. insp. Mirosław Kolasa pogratulował najlepszym i wyraził uznanie dla wszystkich zawodników, którzy rywalizowali na macie, ale swoje umiejętności mogą wykorzystać również w codziennej służbie.

Reprezentanci OPP w Katowicach odnotowali doskonałe występy. W Judo po raz kolejny zwycięzył sierż. Marek Chrapkiewicz z Kompanii Prewencji V. W Karate w kategorii do 90 kg 2 miejsce zajął sierż.szt. Krzysztof Szczucki z Kompanii Wzmocnienia, na 3 stopniu podium uplasował się natomiast post. Filip Kołakowski z Kompanii Prewencji VI.

W kategorii do 75 kg bezkonkurencyjny okazał się post. Dawid Skupień z Kompanii Prewencji VI. Rangę jego sukcesu podnosi fakt, iż dzień wcześniej w parze z post. Szymonem Jaworskim zwyciężył on w wojewódzkim finale turnieju "Patrol Roku 2014" !

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!