Policyjne zabezpieczenia w Katowicach - Wiadomości - Oddział Prewencji Policji w Katowicach

Wiadomości

Policyjne zabezpieczenia w Katowicach

Data publikacji 28.05.2015

Za­bez­pie­cze­nie weekendowych meczy piłki nożnej na stadionach przy ulicy Bukowej i Zgody prze­bie­gło bez wy­da­rzeń w za­kre­sie bez­pie­czeń­stwa i po­rząd­ku pu­blicz­ne­go. Bezpieczeństwa w rejonie stadionów pilnowali policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach i katowickiego oddziału prewencji.

W sobotę i niedzielę na stadionach przy Bukowej i Zgody odbyły się mecze piłki nożnej. W spotkaniu o mistrzostowo I ligii katowicki GKS podejmował Sandecję Nowy Sącz, o mistrzostwo II ligii Rozwój Katowice gościł piłkarzy z Częstochowy, a o mistrzostwo IV ligii piłkarze GKS Katowice II spotkali się z Góralem Żywiec.  Na trybunach stadionów zasiadło kilka tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Katowic czuwało 241 policjantów z katowickiego oddziału prewencji i komendy miejskiej. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Jak zawsze zabezpieczali trasy dojazdowe  oraz okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Służby ochrony organizatora meczu prowadziły szczegółowe kontrole wchodzących na stadion kibiców. Wszystkie mecze przebiegły  bez wy­da­rzeń w za­kre­sie bez­pie­czeń­stwa i po­rząd­ku pu­blicz­ne­go.

Każdego roku w Katowicach odbywa się wiele imprez masowych. Zabezpieczenie meczów piłki nożnej  pochłania najwięcej. Koszty, jakie ponosi z tego tytułu katowicka policja wynoszą kilkaset tysięcy rocznie. Ilość mundurowych kierowanych do zapewnienia porządku w związku z imprezami sportowymi wystarczyłaby do zapewnienia służby w dużej komendzie miejskiej, bądź komisariacie, przez cały rok. Koszt policyjnych zabezpieczeń weekendowych spotkań wyniósł  prawie 27 tysięcy złotych. Policjanci mandatami ukarali 11 osób.

Więcej zdjęć i film obejrzysz tutaj

Źródło: KMP Katowice